VLetenky

Korzika s Eurowings od 80 EUR

Plage de Santa Giulia
Plage de Santa Giulia v blízkosti mesta Porto-Vecchio (foto: Philippe AMIOT/Flickr/CC BY 2.0)

Bohatú prírodu francúzskeho subtropického ostrova Korzika máte príležitosť objaviť aj v období letných prázdnin vďaka priamym letom spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do korzického prímorského mesta Bastia sa dajú kúpiť za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice júna do konca septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. augusta (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 18. augusta 2018 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (11.08.-18.08.2018 / sobota – sobota)

VIE-BIA
Viedeň, Rakúsko – Bastia, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú skvelá Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0