VLetenky

Korzika s Eurowings od 80 EUR

Bonifacio
Grandiózne mesto Bonifacio na južnom cípe Korziky (foto: nedim chaabene/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte príležitosť objaviť (v jarnej dobe) vďaka (začínajúcim) priamym letom spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia sa dajú kúpiť za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 2. apríla do 30. apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletom v priebehu apríla 2016).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. apríla (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 23. apríla 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (16.04.-23.04.2016)
Viedeň – Bastia za 88 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bastia za 2367 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia skvelá Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0