VLetenky

Korzika s Eurowings od 72 EUR

Plage de Santa Giulia
Korzická Plage de Santa Giulia blízko mesta Porto-Vecchio (foto: Philippe AMIOT/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo francúzskeho stredomorského súostrovia Korzika máte príležitosť odhaliť (na začiatku letného obdobia) vďaka priamym letom spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do korzického prímorského mesta Bastia sú v predaji za 72 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve koncom júna / začiatkom júla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. júna (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 7. júla 2018 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 72 EUR (23.06.-07.07.2018 / sobota – sobota)

VIE-BIA
Viedeň, Rakúsko – Bastia, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korzika

Neskutočne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0