VLetenky

Korzika s Eurowings od 70 EUR

GR 20
Refuge d’I Paliri (1055 m) na legendárnom treku GR 20 (foto: Jean-Baptiste Bellet/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodu francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte možnosť objaviť (v jesennom čase) vďaka priamym letom spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia kúpite za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku do konca októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 1. októbra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 8. októbra 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 70 EUR (01.10.-08.10.2016)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0