VLetenky

Korzika s Eurowings od 60 EUR

Plage de Santa Giulia
Korzická Plage de Santa Giulia v blízkosti mesta Porto-Vecchio (foto: Phil_Heck/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady francúzskeho subtropického súostrovia Korzika máte šancu objaviť pri využití last minute ponuky priamych letov na palube spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Korziku sú v predaji za 60 EUR s odletom z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júna (nedeľa) a návratom z francúzskej Bastie (BIA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. júna 2019 (nedeľa) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (pri cestovaní s odbavenou batožinou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 60 EUR (02.06.-09.07.2019 / nedeľa – nedeľa)

VIE-BIA
Viedeň, Rakúsko – Bastia, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korzika

Nesmierne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa zaraďujú skvelá Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0