VLetenky

Korzika s Eurowings od 60 EUR

Corte
Fotogenické mestečko Corte (Citadel) v korzickom vnútrozemí (foto: Dino Olivieri/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodu francúzskeho stredomorského ostrova Korzika možno odhaliť (na konci letného letového poriadku) vďaka priamym letom spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia sú v predaji za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu (resp. s príplatom 10 EUR) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. októbra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 22. októbra 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 60 EUR (15.10.-22.10.2016)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú skvelá Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0