VLetenky

Korzika s Eurowings od 160 EUR

Plage de Lozari
Plage de Lozari na severe subtropického súostrovia Korzika (foto: Amada44/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Popri priamej linke Eurowings z Viedne do Bastie máte možnosť využiť na Korziku i nové pravidelné spojenie tejto spoločnosti z viedenského letiska do Calvi – so zaujímavou cenovou dostupnosťou nielen na (prakticky celé) obdobie letných prázdnin (aj na vrchole leta).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do korzického prímorského mesta Calvi kúpite za 160 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku júna do začiatku októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. júla (nedeľa) a návrat z francúzskeho Calvi (CLY) dňa 5. augusta 2018 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Calvi za 160 EUR (29.07.-05.08.2018 / nedeľa – nedeľa)

VIE-CLY
Viedeň, Rakúsko – Calvi, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0