VLetenky

Korzika s Eurowings od 128 EUR

Calvi
Calvi (Citadela) na severozápade Korziky (foto: Pierre Bona/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné poklady francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte príležitosť objaviť (nielen) počas jarnej návštevy pri využití (budúcich) priamych letov spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia sa dajú kúpiť za 128 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 2. apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. apríla (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 23. apríla 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 128 EUR (16.04.-23.04.2016)
Viedeň – Bastia za 3482 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia skvelá Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, dobrý východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k vášnivým milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0