VLetenky

Korzika s Eurowings od 108 EUR

Calvi
Fotogenické mestečko Calvi (Citadela) na severozápade Korziky (foto: MemoryCatcher/Pixabay/C0)

Prírodné bohatstvo francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte šancu odhaliť (nielen) počas jarnej návštevy pri využití (budúcich) priamych letov spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do lákavého korzického prímorského mesta Bastia sa predávajú za 108 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 2. apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu apríla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. apríla (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 23. apríla 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 108 EUR (16.04.-23.04.2016)
Viedeň – Bastia za 2923 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú úžasná Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0