VLetenky

Korzika s Eurowings od 100 EUR

Calvi
Mestečko Calvi (Citadela) na severozápade Korziky (foto: Isiwal/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné bohatstvo francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte šancu odhaliť (nielen) na začiatku leta vďaka (budúcim) priamym letom spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do lákavého korzického prímorského mesta Bastia sa dajú kúpiť za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 2. apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od apríla do októbra 2016 (viacmenej s výnimkou obdobia letných prázdnin).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 18. júna (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 25. júna 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 100 EUR (18.06.-25.06.2016)
Viedeň – Bastia za 108 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bastia za 2926 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú úžasná Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dajú podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0