VLetenky

Korfu s Wizz Air od 75 EUR

Corfu
Vlacherna a Pontikonisi pri pohľade z Canoni (foto: Yiannis Chatzitheodorou/Flickr/CC BY 2.0)

Na príjemný výlet na pohodové grécke Korfu (Corfu) máte príležitosť vyraziť (na začiatku leta) na palube leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky na Korfu kúpite za 22980 HUF (alebo v prepočte cca 75 EUR) s odletom zo spomínanej maďarskej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 16780 HUF (asi 55 EUR).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 14. júna s návratom z gréckeho Korfu (CFU) dňa 17. júna 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov nájdete za príplatok v približne podobnom časovom období na začiatku letného obdobia (t.j. cca od polovice júna 2015).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Korfu (Kerkyra) za 22980 HUF bez WDC / 16780 HUF s WDC (14.06.-17.06.2015)

Korfu

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky môžu skúsiť časť vynikajúceho “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej jeho dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy či na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete asi do 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) a do ďalších gréckych prístavov, ako i do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0