VLetenky

Korfu s TUIfly za 89 EUR

Corfu
Ostrovy Vlacherna a Pontikonisi z Canoni (foto: Jean Housen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ by ste radi zamierili na grécke ostrovy cez letné prázdniny, máte príležitosť využiť priame (charterové) lety spoločnosti TUIfly na populárne Korfu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu sa predávajú za 89 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete s odletom v druhej polovici júla 2015 pri variabilnej dĺžke pobytu 7 alebo 14 dní – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z viedenského leteckého prístavu dňa 21. júla návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 7 neskôr, t.j. dňa 28. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 89 EUR (21.07.-28.07.2015)
Viedeň – Korfu za 89 EUR (28.07.-04.08.2015)
Viedeň – Korfu za 89 EUR (21.07.-04.08.2015)

Korfu

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže i impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte príťažlivé pláže vo východnej či západnej časti ostrova. Milovníci pešej turistiky majú možnosť skúsiť časť výborného “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy či na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) a do ďalších gréckych prístavov, ako aj do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0