VLetenky

Korfu s TUIfly od 89 EUR

Corfu
Ostrovčeky Vlacherna a Pontikonisi pri pohľade z Canoni (foto: Danel Solabarrieta/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Radíte sa medzi flexibilných cestovateľov preferujúcich tvorbu itinerára vo vlastnej réžii a zároveň by ste radi uvideli jeden zo znamenitých gréckych ostrovov? V tom prípade možno uvítate ponuku charterových leteniek spoločnosti TUIfly na populárne Korfu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu máte príležitosť kúpiť za 89 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete počas septembra pri variabilnej dĺžke pobytu 7 alebo 14 dní – ponuka charterových leteniek s obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského leteckého prístavu dňa 1. septembra a návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 7 neskôr, t.j. dňa 8. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 89 EUR (01.09.-08.09.2015)

Korfu

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže i impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte príťažlivé pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu skúsiť časť výborného “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej jeho dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy či na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete asi do 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) a do ďalších gréckych prístavov, ako aj do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0