VLetenky

Korfu s TUIfly od 70 EUR

Corfu
Ostrovčeky Vlacherna a Pontikonisi z Canoni (foto: Alinea/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ by ste radi zavítali na grécke ostrovy v blízkej dobe, máte možnosť využiť priame (charterové) lety spoločnosti TUIfly na populárne Korfu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke Korfu sú k dispozícii za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 8. septembra a návratom z Kerkyry (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. septembra 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za príplatok 10 EUR) môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 8. septembra a návratom z Korfu (CFU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 22. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 70 EUR (08.09.-15.09.2015)
Viedeň – Korfu za 80 EUR (08.09.-22.09.2015)

Korfu

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže aj majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu okúsiť časť výborného “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0