VLetenky

Korfu s TUIfly od 117 EUR

Corfu
Malebné ostrovčeky Vlacherna a Pontikonisi pri pohľade z Canoni (foto: hdaniel/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste radi zavítali na grécke ostrovy cez letné prázdniny a Vaše cesty plánujete v predstihu, máte možnosť využiť priame (charterové) lety spoločnosti TUIfly na obľúbené Korfu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu máte šancu kúpiť za 117 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu augusta pri variabilnej dĺžke pobytu 7, 14 a 21 dní – ponuka charterových leteniek s obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu dňa 11. augusta návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 7 neskôr, t.j. dňa 18. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 117 EUR (11.08.-18.08.2015)
Viedeň – Korfu za 117 EUR (11.08.-25.08.2015)
Viedeň – Korfu za 117 EUR (11.08.-01.09.2015)

Korfu

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť skúsiť časť výborného “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy či na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) a do ďalších gréckych prístavov, ako i do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0