VLetenky

Korfu s Travel Service od 38 EUR

Moraitika
Oblasť Moraitika na juhu ostrova Korfu (foto: Hombre/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na grécke súostrovie Korfu (Corfu) sa máte možnosť vydať s last minute ponukou priamych charterových letov spoločnosti Travel Service z Košíc a Bratislavy (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický ostrov Korfu (Kerkyra) sú k dispozícii za 990 CZK (cca 38 EUR) s odletom z Košíc (KSC) dňa 10. septembra a návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. septembra 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 1490 CZK / 58 EUR) môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. septembra s návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Košice – Korfu za 990 CZK / 38 EUR (10.09.-17.09.2018)
Bratislava – Korfu za 1490 CZK / 58 EUR (13.09.-20.09.2018)

BTS-CFU
Bratislava, Slovensko – Korfu, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže aj majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte pôvabné pláže vo východnej či západnej častiostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu okúsiť kúsok “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine, na ostrov Paxos i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0