VLetenky

Korfu s Ryanair od 60 EUR

Corfu
Miniostrovčeky Vlacherna a Pontikonisi z Canoni (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na grécky ostrov Korfu (Corfu) bude možné budúcu sezónu vyraziť aj pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair zo slovenského hlavného mesta Bratislava.

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu (Kerkyra) máte príležitosť kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (iba) s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve na konci apríla/začiatku mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 29. apríla (piatok) s návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. mája 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 60 EUR (29.04.-06.05.2016)

Nová linka Ryanair z Bratislavy na grécke Korfu (Corfu)

Pravidelné spojenie nízkonákladovky Ryanair (FR) z bratislavského letiska (BTS) na Corfu (CFU) bude v prevádzke od 29. apríla 2016 s jednou týždennou rotáciou (odlety vždy v piatok oboma smermi).

Letový poriadok Bratislava (BTS) – Corfu (CFU) od 29.04.2016:
BTS-CFU FR8052 08:15-11:05 B738 —-5– (t.j piatok)
CFU-BTS FR8051 07:00-07:50 B738 —-5– (t.j.piatok)

Ako naznačujú letové časy, Boeing B737-800 (B738) leteckej spoločnosti Ryanair (FR) bude štartovať z gréckeho Corfu (CFU), ktoré sa od apríla 2016 stáva 75. bázou tejto aerolínie.

Z ďalších priamych spojov na Corfu z okolitých stredoeurópskych leteckých prístavov stoja za zmienku nové trasy v réžii Ryanair z Budapešti (BUD), z Katovíc (KTW) a z Rzeszówa (RZE) – zo všetkých týchto letísk rovnako jeden let týždenne v priebehu hlavnej cestovateľskej sezóny.

Korfu (Corfu)

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže i impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte príťažlivé pláže vo východnej či západnej časti ostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu zakúsiť časť vynikajúceho “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) aj do ďalších gréckych prístavov, ako i do relatívne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0