VLetenky

Korfu s Ryanair od 50 EUR

Corfu
Ostrovy Vlacherna a Pontikonisi z Canoni (foto: Thomas Schoch/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na grécky ostrov Korfu (Corfu) máte možnosť vyraziť na začiatku cestovateľskej sezóny aj pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair zo slovenského hlavného mesta Bratislava.

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu (Kerkyra) sa predávajú za 50 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 6. mája 2016 (piatok) s návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. mája 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 50 EUR (06.05.-13.05.2016)

Nová linka Ryanair z Bratislavy na grécke Korfu (Corfu)

Pravidelné spojenie nízkonákladovky Ryanair (FR) z bratislavského letiska (BTS) na Corfu (CFU) bude prevádzkované od 29. apríla 2016 s jednou týždennou frekvenciou (odlety v piatok oboma smermi).

Letový poriadok Bratislava (BTS) – Corfu (CFU) od 29.04.2016:
BTS-CFU FR8052 14:05-16:50 B738 —-5– (t.j piatok)
CFU-BTS FR8051 07:00-07:50 B738 —-5– (t.j.piatok)

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť skúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) aj do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0