VLetenky

Korfu s Ryanair od 49 EUR

Corfu
Fotogenické pobrežné scenérie stredomorského Korfu/Corfu (foto: superfactice/Pixabay/CC0)

Na grécky ostrov Korfu (Corfu) sa možno vybrať (na začiatku sezóny) pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair zo slovenského hlavného mesta Bratislava.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu (Kerkyra) sú v predaji za 49 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (iba) s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. mája (piatok) s návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. mája 2017 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 49 EUR (19.05.-26.05.2017)

Korfu (Corfu)

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže i impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte príťažlivé pláže vo východnej či západnej časti ostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu skúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) aj do ďalších gréckych prístavov, ako i do relatívne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0