VLetenky

Korfu s Ryanair od 34 EUR

Kap Drastis
Cape Drastis na severe ostrova Korfu (foto: Rosa-Maria Rinkl/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na grécke súostrovie Korfu (Corfu) sa máte šancu vypraviť (na konci teplejšieho obdobia) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský ostrov Korfu (Kerkyra) sa predávajú za 34 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 19. októbra (piatok) s návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. októbra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 34 EUR (19.10.-26.10.2018 / piatok – piatok)

BTS-CFU
Bratislava, Slovensko – Korfu, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korfu (Corfu)

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže i impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte príťažlivé pláže vo východnej či západnej častiostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť okúsiť kúsok “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine, na ostrov Paxos aj do ďalších gréckych prístavov, ako i do relatívne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0