VLetenky

Korfu s Ryanair od 30 EUR

Corfu
Fotogenické širšie okolie Afionas v severozápadnom kúte Korfu (foto: Samuel S/Flickr/CC BY 2.0)

Na grécke súostrovie Korfu (Corfu) sa máte možnosť vydať (na začiatku teplejšieho obdobia) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský ostrov Korfu (Kerkyra) sú v predaji za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. apríla s návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 30 EUR (13.04.-20.04.2018)

BTS-CFU

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť okúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine, na ostrov Paxos i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0