VLetenky

Korfu s Ryanair od 26 EUR

Antipaxos
Ostrov Antipaxos v blízkosti Korfu (foto: Georgios Michalagas/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na grécke súostrovie Korfu (Corfu) sa máte šancu vypraviť (v závere teplejšieho obdobia) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorský ostrov Korfu (Kerkyra) kúpite za 26 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 5. októbra (piatok) s návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 19. októbra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 26 EUR (05.10.-19.10.2018 / piatok – piatok)

BTS-CFU
Bratislava, Slovensko – Korfu, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára rovnako niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže aj majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť okúsiť kúsok “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine, na ostrov Paxos i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0