VLetenky

Korfu s Ryanair od 20 EUR

Corfu
Arkoudilas na juhu stredomorského Korfu/Corfu (foto: Alex Alishevskikh/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na grécke súostrovie Korfu (Corfu) sa máte príležitosť vydať (v závere sezóny) pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair zo slovenského hlavného mesta Bratislava.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu (Kerkyra) sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (iba) s príručnou batožinou.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 20. októbra (piatok) s návratom z Korfu (CFU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. októbra 2017 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Korfu za 20 EUR (20.10.-27.10.2017)

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte pôvabné pláže vo východnej či západnej partie ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť skúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0