VLetenky

Korfu s Eurowings od 81 EUR

Corfu
Cape Drastis na severe stredomorského súostrovia Korfu/Corfu (foto: etheriel/Pixabay/CC0)

Na grécke Korfu (Corfu) sa máte možnosť vypraviť (v úvode sezóny) pri využití ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Korfu (Kerkyra) sú k dispozícii za 81 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z Korfu (CFU) o 7 (14) dní neskôr, t.j. dňa 19. (26.) mája 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Ďalšou alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť s odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z gréckeho Korfu (CFU) o 3 dni neskôr, t.j. dňa 15. mája 2018 (utorok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 81 EUR (12.05.-19.05.2018 / sobota – sobota)
Viedeň – Korfu za 81 EUR (12.05.-26.05.2018 / sobota – sobota)
Viedeň – Korfu za 81 EUR (12.05.-15.05.2018 / sobota – utorok)

VIE-CFU
Viedeň, Rakúsko – Korfu, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korfu (Corfu)

Obľúbené Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu tvorí takisto niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste len 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kus histórie, prekrásne pláže aj impozantné horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás očakáva v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a majestátnu pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte príťažlivé pláže vo východnej či západnej časti ostrova. Milovníci pešej turistiky majú šancu skúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou doputujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) aj do ďalších gréckych prístavov, ako i do relatívne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie aj pôvabné Lefkimmi (na juhu) s nádhernými plážami.

0