VLetenky

Korfu s Eurowings od 74 EUR

Corfu
Cape Drastis na severe ostrova Korfu/Corfu (foto: Z thomas/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na grécke Korfu (Corfu) sa máte možnosť vydať (na začiatku sezóny) pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Korfu (Kerkyra) sú k dispozícii za 74 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája (sobota) a návratom z Korfu (CFU) o 3 dni neskôr, t.j. dňa 15. mája 2018 (utorok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 74 EUR (12.05.-15.05.2018 / sobota – utorok)

VIE-CFU
Viedeň, Rakúsko – Korfu, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korfu (Corfu)

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho delí Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, impresívneho masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie aj Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže i majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho pôsobivé Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Nevynechajte pôvabné pláže vo východnej či západnej partii ostrova. Milovníci pešej turistiky majú príležitosť skúsiť “kúsok” “Corfu Trail”, 222 km dlhého treku pretínajúceho ostrov v celej dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy alebo na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete do asi 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na pevnine (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) i do ďalších gréckych prístavov, ako aj do pomerne neďalekého Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0