VLetenky

Korfu s Austrian Airlines od 64 EUR

Corfu
Ostrovčeky Vlacherna a Pontikonisi z Canoni (foto: Jean Housen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Zaraďujete sa medzi flexibilných cestovateľov preferujúcich tvorbu itinerára vlastnými silami a zároveň by ste radi vzhliadli jeden z famóznych gréckych ostrovov? V tom prípade možno uvítate ponuku charterových leteniek spoločnosti Austrian Airlines na obľúbené Korfu (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Korfu sú k dispozícii za 64 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 6. júna (sobota) a návratom z gréckeho Korfu (CFU) dňa 9. júna 2015 (utorok) – last minute ponuka charterových leteniek s obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Korfu za 64 EUR (06.06.-09.06.2015)

Korfu

Populárne Korfu (Kerkyra) má status najsevernejšieho z gréckych Iónskych ostrovov. Samotné súostrovie Korfu vytvára taktiež niekoľko menších okolitých ostrovčekov ako Mathraki, Diaplo, Gravia, Aghios Dimitrios či Pontikonisi. Od neďalekého Albánska ho oddeľuje Korfská úžina, široká v najužšom mieste iba 3 km. Kerkyra sa vyznačuje hornatým reliéfom – z najvyššieho bodu Korfu, pôsobivého masívu Pantokrator (906 m) budete mať celé súostrovie i Albánsku riviéru ako na dlani.

Kusisko histórie, nádherné pláže aj majestátne horské scenérie

Rovnomenné hlavné mesto Korfu (Kerkyra) Vás čaká v centrálnej partii východného pobrežia. Nenechajte si ujsť jeho impresívne Staré mesto a impozantnú pevnosť Angelokastro (“Zámok anjelov”). Neobíďte pôvabné pláže vo východnej či západnej časti ostrova. Milovníci pešej turistiky majú možnosť skúsiť vynikajúci “Corfu Trail”, 222 km dlhý trek pretínajúceho ostrov v celej jeho dĺžke.

Odskočíte si na pevninu, na okolité ostrovy či na Albánsku riviéru?

Z Kerkyry lodnou dopravou docestujete asi do 40 km vzdialeného prístavu Igoumenitsa na “kontinente” (7 EUR), na ostrov Paxos (8 EUR) a do ďalších gréckych prístavov, ako i do neveľmi vzdialeného Sarandë na Albánskej riviére (24 EUR) či do talianskych prístavných miest (Bari, Brindisi a Benátky). S Igoumenitsou má pravidelné lodné spojenie i príťažlivé Lefkimmi (na juhu) s prekrásnymi plážami.

0