VLetenky

Kolumbijský Karibik s KLM od 492 EUR

Cartagena
Karibská Playa Blanca (Isla Barú) v blízkosti Cartagena (foto: David Shankbone/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) sa máte možnosť vybrať (nielen) do grandiózneho kolumbijského Karibiku (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Cartagena sa predávajú za 492 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.06.-23.06., 29.08.-16.12.2017 a 02.01.-31.03.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do konca marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. januára s návratom z karibského mesta Cartagena (CTG) dňa 3. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cartagena za 492 EUR (20.01.-03.02.2018)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne i Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vypraviť sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktiež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho prehliadku možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z návštevou relatívne pútavej pamiatky UNESCO – výbornej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii určite nezabudnite v žiadnom prípade vzhliadnuť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku planéty.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivci pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky blízko pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako i niekoľko menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0