VLetenky

Kolumbijský Karibik s KLM od 459 EUR

Cartagena
Karibská Playa Blanca (Isla Barú) v blízkosti Cartagena (foto: Camilo Marino/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S ponukou spoločnosti KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) sa máte príležitosť vydať (nielen) do grandiózneho kolumbijského Karibiku (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Cartagena sa predávajú za 459 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 22.09.-16.12.2017 a 02.01.-23.06.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do konca júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. marca s návratom z karibského mesta Cartagena (CTG) dňa 18. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cartagena za 459 EUR (03.03.-18.03.2018)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom gigantickej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a zároveň aj Tichého oceánu. Pokiaľ sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte šancu vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho prehliadku možno takýmto spôsobom relatívne jednoducho spojiť z návštevou pomerne lákavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku zemegule.

Santa Marta a Cartagena

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky blízko príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete i najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajomná oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj pár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0