VLetenky

Kolumbijský Karibik s American Airlines od 569 EUR

Tayrona
“Stratené mesto” Ciudad Perdida v pohorí Sierra Nevada (foto: Andrew Hyde/Flickr/CC BY 2.0)

S tarifom American Airlines (v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld) sa máte šancu vypraviť do obdivuhodného kolumbijského Karibiku (s možnosťou návštevy USA) pri odlete z Viedne.

Spiatočné letenky do kolumbijského karibského prístavného mesta Barranquilla sa predávajú za 569 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 30 dní a predaj do 1. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 20. októbra s návratom z karibského mesta Barranquilla (BAQ) dňa 3. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 569 EUR (20.10.-03.11.2015)
Viedeň – Barranquilla za 596 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Barranquilla za 16264 CZK (rezervácia v ČJ)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom gigantickej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a zároveň aj Tichého oceánu. Pokiaľ sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte šancu vydať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho prehliadku možno takýmto spôsobom relatívne jednoducho spojiť z návštevou pomerne pútavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istote nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku na svete.

Santa Marta a Cartagena

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky v blízkosti príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete i najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť sa zaraďuje k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajomná oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako i niekoľko menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0