VLetenky

Kolumbijský Karibik s Air France od 452 EUR

Tayrona Nationl Park
“Parque Nacional Natural Tayrona” – Cabo San Juan (foto: Uhkabu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen do atraktívneho kolumbijského Karibiku sa máte príležitosť vybrať pri využití ponuky spoločnosti Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Barranquilla kúpite za 452 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 30.01.-23.06. a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. mája s návratom z karibského mesta Barranquilla (BAQ) dňa 8. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 452 EUR (01.05.-08.05.2021)

VIE-BAQ

Viedeň, Rakúsko – Barranquilla, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku rozľahlej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a zároveň aj Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte šancu vydať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktiež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho návštevu sa dá takýmto spôsobom relatívne jednoducho spojiť z prehliadkou pomerne pútavej pamiatky UNESCO – výbornej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii irčite nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku planéty.

Santa Marta, Barranquilla a Cartagena (pobrežie)

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej aj vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky blízko pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajuplná oblasť sa nachádza výrazne mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj zopár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0