VLetenky

Kolumbijský Karibik s Air France od 451 EUR

Tayrona Nationl Park
Národný park “Parque Nacional Natural Tayrona” (foto: Taavi Randmaa/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen do atraktívneho kolumbijského Karibiku sa máte šancu vydať vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air France (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Barranquilla sa dajú kúpiť za 451 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.11.-16.12.2019 a 02.01.-23.06.2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. marca s návratom z karibského mesta Barranquilla (BAQ) dňa 26. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 451 EUR (12.03.-26.03.2020)

VIE-BAQ

Viedeň, Rakúsko – Barranquilla, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom rozľahlej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne aj Tichého oceánu. Ak sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z najestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho prehliadku možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z návštevou pomerne lákavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku zemegule.

Santa Marta, Barranquilla a Cartagena (pobrežie)

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky v blízkosti príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, poúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Ohromujúca Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete i najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj pár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0

Add a Comment