VLetenky

Kolumbijský Karibik s Air France od 438 EUR

Tayrona Nationl Park
“Parque Nacional Natural Tayrona” – Cabo San Juan (foto: David Shankbone/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) sa máte príležitosť vybrať (nielen) do grandiózneho kolumbijského Karibiku (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Barranquilla sa predávajú za 438 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 30.01.-23.06. a 29.08.-10.12.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku mája do začiatku júna a od začiatku septembra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. mája s návratom z karibského mesta Barranquilla (BAQ) dňa 22. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 438 EUR (09.05.-22.05.2018)

VIE-BAQ

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a súčasne i Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte šancu vydať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktoež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho prehliadku možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z návštevou relatívne pútavej pamiatky UNESCO – výbornej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii určite nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku planéty.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky v blízkosti pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako i zopár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0