VLetenky

Kolumbijský Amazonas s Lufthansou od 726 EUR

Amazónia
Pohľad na veľtok Amazon v oblasti Tres Fronteras (foto: Eli Duke/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodu Amazónie v kolumbijsko-brazílsko-peruánskom regióne Tres Fronteras máte príležitosť objavovať zásluhou leteckej spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) a partnerov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Leticia (metropoly štátu Amazonas) kúpite za 726 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do mája 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do kolumbijského Amazonas nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. februára s návratom z Leticie (LET) dňa 19. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Leticia za 726 EUR (05.02.-19.02.2023)

VIE-LET
Viedeň, Rakúsko – Leticia, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kolumbijská Amazónia

Takmer 50-tisícová Leticia Vás očakáva na úplnom juhu najrozľahlejšieho kolumbijského štátu Amazonas (s rozlohou necelých 110 tisíc km²). Prevažnú väčšinu tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales zemegule. Atraktívny Amazonas v tomto kúte sveta skrýva aj niekoľko národných parkov a prírodných rezervácií, malebných ostrovov či znamenitých jazier.

Amazonské Tres Fronteras

Samotná Leticia (96 m), najjužnejšie mesto Kolumbie, leží na brehu Amazonu blízko pohraničného trojmedzia s názvom „Tres Fronteras“. V tomto medzinárodnom regióne sa stretávajú hranice Kolumbie (Leticia), Brazílie (Tabatinga) a Peru (Santa Rosa de Yavari). Kolumbijská Leticia sa môže pochváliť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Po Amazone z Kolumbie do Peru či do Brazílie (až k Atlantiku)

Od Atlantického oceánu (Belém) Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po tomto juhoamerickom veľtoku (cez Manaus). Magická plavba po majestátnom Amazone (v rámci brazílskej časti) zo susedného Tabatinga do veľkomesta Manaus zaberie niekoľko dní. Opačným smerom sa dá plaviť po tejto veľrieke aj z blízkeho (ostrovného) Santa Rosa de Yavari do asi 500 km vzdialeného Iquitos (centra peruánskej Amazónie). Z autentického Iquitos do vzdialenejších miestečiek Peru doputujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou.

0