VLetenky

Kolumbijský Amazonas s Lufthansou od 638 EUR

Amazónia
Pohľad na Amazon v oblasti Tres Fronteras (foto: Pedro Szekely/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodu Amazónie v kolumbijsko-brazílsko-peruánskom regióne Tres Fronteras máte šancu objavovať zásluhou spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Leticia (metropoly štátu Amazonas) sú v predaji za 638 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do decembra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do kolumbijského Amazonas môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 21. mája s návratom z Leticie (LET) dňa 4. júna 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Leticia za 638 EUR (21.05.-04.06.2022)

VIE-LET
Viedeň, Rakúsko – Leticia, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kolumbijská Amazónia

Skoro 50-tisícová Leticia Vás čaká na úplnom juhu najrozľahlejšieho kolumbijského štátu Amazonas (s rozlohou necelých 110 tisíc km²). Prevažnú väčšinu tohto územia pokrýva amazonská džungľa, najväčší dažďový prales planéty. Atraktívny Amazonas v tomto kúte sveta ukrýva i niekoľko národných parkov a prírodných rezervácií, malebných ostrovov či znamenitých jazier.

Amazonské Tres Fronteras

Samotná Leticia (96 m), najjužnejšie mesto Kolumbie, leží na brehu Amazonu v blízkosti pohraničného trojmedzia pod názvom „Tres Fronteras“. V tomto medzinárodnom regióne sa pretínajú hranice Kolumbie (Leticia), Brazílie (Tabatinga) a Peru (Santa Rosa de Yavari). Kolumbijská Leticia sa môže popýšiť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Po Amazone z Kolumbie do Peru či do Brazílie (až k Atlantiku)

Od Atlantického oceánu (Belém) Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po tomto juhoamerickom veľtoku (cez Manaus). Dramatická plavba po majestátnom Amazone (v rámci brazílskej partie) zo susedného Tabatinga do veľkomesta Manaus zaberie niekoľko dní. Opačným smerom sa možno plaviť po tejto veľrieke aj z blízkeho (ostrovného) Santa Rosa de Yavari do asi 500 km vzdialeného Iquitos (centra peruánskej Amazónie). Z autentického Iquitos do vzdialenejších miestečiek Peru docestujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou.

0