VLetenky

Kolumbijská Antioquia s KLM za 411 EUR

Antioquia
Guatapé (1925 m) z „El Peñol“ (2135 m) (foto: Dima Sergiyenko/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Department Antioquia v juhoamerickej Kolumbii máte možnosť navštíviť pri využití ponuky holdingu Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Medellín sa dajú kúpiť za 411 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.08.-16.12.2021 a 10.01.-31.03.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 19. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Antioquie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. septembra s návratom z kolumbijského Medellínu (MDE) dňa 16. septembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Medellín za 411 EUR (02.09.-16.09.2021)

VIE-MDE

Viedeň, Rakúsko – Medellín, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Antioquia (Kolumbia)

Department Antioquia na kolumbijskom severozápade zasahuje od karibského prístavu Turbo pomerne hlboko do hornatého vnútrozemia. Rušný 2,5-miliónový Medellín (1495 m) s 3,7 milióna obyvateľov v širšej aglomerácii (druhé najväčšie sídlo Kolumbie hneď za hlavným mestom Bogotá), administratívno-politické centrum oblasti, Vás očakáva v južnej partii Antioquie.

Jazerné Guatapé

Od zhonu pulzujúceho veľkomesta Medellín si máte šancu oddýchnuť v neďalekom Guatapé (1925 m) na brehoch rovnomenného jazera s množstvom malebných zátok a ostrovčekov. Vychutnajte si panoramatický výhľad na široké okolie tohto obľúbeného mestečka, prezývaného aj „Pueblo de Zócalos“, z miestnej dominanty – impozantnej skalnej homole „La Piedra“ alias „El Peñol“ (2135 m).

Karibské Turbo

Na opačnom konci departmentu (asi 330 km na SZ od Medellínu alebo 8 hodín po zemi) nájdete na brehu Karibiku a okraji Darién Gap (na severnom konci juhoamerickej „polovice“ Pan-American Highway) asi 170-tisícový prístav Turbo, ktorý možno využiť aj na pozemnú cestu (lodnou dopravou) do susednej Panamy cez prihraničné kolumbijské prístavisko Capurgana do Puerto Obaldia (Kuna Yala).

0