VLetenky

Kolumbijská Antioquia s KLM od 450 EUR

Antioquia
Guatapé (1925 m) z “La Piedra” alias alias “El Peñol” (2135 m) (foto: Matthew/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Department Antioquia máte možnosť objavovať v juhoamerickej Kolumbii vďaka ponuke koncernu Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Medellín sa predávajú za 450 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.12.-16.12.2019 a 02.01.-23.06.2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas marca 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Antioquie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. marca s návratom z kolumbijského Medellínu (MDE) dňa 17. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Medellín za 450 EUR (11.03.-17.03.2020)

VIE-MDE

Viedeň, Rakúsko – Medellín, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Antioquia (Kolumbia)

Department Antioquia na kolumbijskom severozápade zasahuje od karibského prístavu Turbo relatívne hlboko do hornatého vnútrozemia. Pulzujúci 2,5-miliónový Medellín (1495 m) s 3,7 milióna obyvateľov v širšej aglomerácii (druhé najväčšie sídlo Kolumbie hneď za hlavným mestom Bogotá), administratívno-politické centrum oblasti, Vás čaká v južnej časti Antioquie.

Jazerné Guatapé

Od ruchu rušného veľkomesta Medellín si máte príležitosť oddýchnuť v neďalekom Guatapé (1925 m) na brehoch rovnomenného jazera s množstvom malebných zátok a ostrovčekov. Vychutnajte si panoramatický výhľad na široké okolie tohto populárneho mestečka, prezývaného aj “Pueblo de Zócalos”, z miestnej dominanty – majestátnej skalnej homole “La Piedra” alias “El Peñol” (2135 m).

Karibské Turbo

Na opačnom konci departmentu (asi 330 km na SZ od Medellínu alebo 8 hodín po zemi) nájdete na brehu Karibiku a okraji Darién Gap (na severnom konci juhoamerickej “polovice” Pan-American Highway) asi 170-tisícový prístav Turbo, ktorý sa dá využiť i na pozemnú cestu (lodnou dopravou) do susednej Panamy cez prihraničné kolumbijské prístavisko Capurgana do Puerto Obaldia (Kuna Yala).

0

Add a Comment