VLetenky

Kolumbijská Antioquia s KLM od 411 EUR

Antioquia
Guatapé (1925 m) z „La Piedra“ alias „El Peñol“ (2135 m) (foto: nigel burgher/Flickr/CC BY 2.0)

Department Antioquia máte príležitosť objavovať v juhoamerickej Kolumbii pri využití ponuky holdingu Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Medellín sú v predaji za 411 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 09.03.-23.06., 29.08.-16.12.2020 a 02.01.-28.02.2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do júna 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Antioquie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. apríla s návratom z kolumbijského Medellínu (MDE) dňa 13. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Medellín za 411 EUR (29.04.-13.05.2020)

VIE-MDE

Viedeň, Rakúsko – Medellín, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom gigantickej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Antioquia (Kolumbia)

Department Antioquia na kolumbijskom severozápade zasahuje od karibského prístavu Turbo pomerne hlboko do hornatého vnútrozemia. Rušný 2,5-miliónový Medellín (1495 m) s 3,7 milióna obyvateľov v širšej aglomerácii (druhé najväčšie sídlo Kolumbie hneď za hlavným mestom Bogotá), administratívno-politické centrum oblasti, Vás očakáva v južnej partii Antioquie.

Jazerné Guatapé

Od ruchu pulzujúceho veľkomesta Medellín si máte šancu oddýchnuť v neďalekom Guatapé (1925 m) na brehoch rovnomenného jazera s množstvom malebných zátok a ostrovčekov. Vychutnajte si panoramatický výhľad na široké okolie tohto obľúbeného mestečka, prezývaného aj „Pueblo de Zócalos“, z miestnej dominanty – impozantnej skalnej homole „La Piedra“ alias „El Peñol“ (2135 m).

Karibské Turbo

Na opačnom konci departmentu (asi 330 km na SZ od Medellínu alebo 8 hodín po zemi) nájdete na brehu Karibiku a okraji Darién Gap (na severnom konci juhoamerickej „polovice“ Pan-American Highway) asi 170-tisícový prístav Turbo, ktorý možno využiť aj na pozemnú cestu (lodnou dopravou) do susednej Panamy cez prihraničné kolumbijské prístavisko Capurgana do Puerto Obaldia (Kuna Yala).

0