VLetenky

Kolumbijská Antioquia s Air France od 425 EUR

Antioquia
Guatapé (1925 m) z „La Piedra“ alias „El Peñol“ (2135 m) (foto: Wilc82/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Department Antioquia v juhoamerickej Kolumbii máte šancu objaviť pri využití ponuky koncernu Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Medellín sa predávajú za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 09.02.-23.06. a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Antioquie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. mája s návratom z kolumbijského Medellínu (MDE) dňa 8. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Medellín za 425 EUR (01.05.-08.05.2021)

VIE-MDE

Viedeň, Rakúsko – Medellín, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Antioquia (Kolumbia)

Department Antioquia na kolumbijskom severozápade zasahuje od karibského prístavu Turbo relatívne hlboko do hornatého vnútrozemia. Pulzujúci 2,5-miliónový Medellín (1495 m) s 3,7 milióna obyvateľov v širšej aglomerácii (druhé najväčšie sídlo Kolumbie hneď za hlavným mestom Bogotá), administratívno-politické centrum oblasti, Vás čaká v južnej časti Antioquie.

Jazerné Guatapé

Od zhonu rušného veľkomesta Medellín si máte príležitosť oddýchnuť v neďalekom Guatapé (1925 m) na brehoch rovnomenného jazera s množstvom malebných zátok a ostrovčekov. Vychutnajte si panoramatický výhľad na široké okolie tohto populárneho mestečka, prezývaného aj „Pueblo de Zócalos“, z miestnej dominanty – majestátnej skalnej homole „La Piedra“ alias „El Peñol“ (2135 m).

Karibské Turbo

Na opačnom konci departmentu (asi 330 km na SZ od Medellínu alebo 8 hodín po zemi) nájdete na brehu Karibiku a okraji Darién Gap (na severnom konci juhoamerickej „polovice“ Pan-American Highway) asi 170-tisícový prístav Turbo, ktorý sa dá využiť i na pozemnú cestu (lodnou dopravou) do susednej Panamy cez prihraničné kolumbijské prístavisko Capurgana do Puerto Obaldia (Kuna Yala).

0