VLetenky

Kolumbia s Turkish Airlines od 505 EUR

San Andrés
Karibské súostrovie San Andrés (foto: Jorge Dos Oceanos/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Dobrodružnejší cestovatelia majú šancu vyraziť na výpravu do famóznej juhoamerickej Kolumbie s ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Bogotá sa predávajú za 13655 CZK (alebo v prepočte cca 505 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 1. augusta do 26. októbra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok tarifu) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od konca augusta do polovice októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 30. augusta s návratom z Bogotá (BOG) dňa 11. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Bogota za 13655 CZK (30.08.-11.09.2016)
Košice – Bogota za 534 EUR (rezervácia v SJ)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie po vcelku rozľahlej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne i Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte možnosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zarďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktiež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z prehliadkou relatívne lákavej pamiatky UNESCO – výbornej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii rozhodne nezabudnite v žiadnom prípade vzhliadnuť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku na svete.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky v blízkosti pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás nepochybne nesklamú.

Dramatická Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” administratívno-politicky spadá do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj niekoľko menších ostrovčekov.

Toto fascinujúce kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km východne od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0