VLetenky

Kolumbia s Turkish Airlines od 385 EUR

San Andrés
Johnny Cay v karibskom súostroví San Andrés (foto: Mario Carvajal/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Dobrodružnejší cestovatelia majú príležitosť vyraziť na výpravu do znamenitej juhoamerickej Kolumbie s ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Bogotá kúpite za 385 EUR s odletom z maďarskej Budapešti. V cene 422 EUR sa dá letieť i z českej Prahy a za 430 EUR aj z rakúskej Viedne.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v čase 05.05.-20.06. a 20.09.-15.12.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) predovšetkým v období od začiatku mája do konca júna a od konca septembra do konca októbra 2016 (viď priložené kalendáre termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. mája s návratom z Bogotá (BOG) dňa 27. mája 2016 (za 385 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie letenky do Kolumbie môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 14. mája s návratom z Bogotá (BOG) dňa 27. mája 2016 (za 422 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 14. mája s návratom z Bogotá (BOG) dňa 27. mája 2016 (za 430 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bogota za 385 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Budapešť – Bogota za 399 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)

Praha – Bogota za 422 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Praha – Bogota za 11790 CZK (rezervácia v ČJ / kalendár termínov)

Viedeň – Bogota za 430 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Viedeň – Bogota za 449 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie po celkom rozľahlej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a zároveň aj Tichého oceánu. Pokiaľ sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte šancu vydať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom relatívne jednoducho spojiť z prehliadkou pomerne pútavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii určite nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku na svete.

Santa Marta a Cartagena

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky v blízkosti príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Magická Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete i najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť sa zaraďuje k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajuplná oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” administratívno-politicky patrí do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako i niekoľko menších ostrovčekov.

Toto fantastické kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km na severozápad od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0