VLetenky

Kolumbia s TAP Portugal od 481 EUR

Santa Marta
Fotogenické karibské scenérie v blízkosti Santa Marta (foto: David Shankbone/Flickr/CC BY 2.0)

So zaujímavým tarifom leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance sa možno vypraviť do grandióznej juhoamerickej Kolumbie (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kolumbijskej metropoly Bogota sa dajú kúpiť za 13009 CZK (alebo v prepočte cca 481 EUR) s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne (pri aplikácii kupónu “TAPCZ0815” oprávňujúceho na zľavu 15% – v tomto prípade zo základnej ceny 15305 CZK).

Tarifné podmienky určujú cesty v období 15.09.-11.12.2015 a 15.01.-10.03.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu októbra/novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. novembra s návratom z Bogoty (BOG) do Viedne (VIE) dňa 19. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bogota – Viedeň za 13009 CZK (02.11.-19.11.2015)

Nízkonákladová po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne i Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, postavený v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktoež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z prehliadkou relatívne lákavej pamiatky UNESCO – výbornej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie situovaných hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii určite nezabudnite v žiadnom prípade vzhliadnuť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku na svete.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky v blízkosti pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť sa radí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj niekoľko menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km na severozápad od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km východne od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0