VLetenky

Kolumbia s KLM od 498 EUR

Cartagena
Grandiózne kolumbijské karibské veľkomesto Cartagena (foto: Norma Gòmez/Flickr/CC BY 2.0)

Aj keď cenovo pútavých leteniek z Európy do väčšiny krajín Južnej Ameriky neexistuje nikdy dostatočné množstvo, so zaujímavým tarifom do famóznej juhoamerickej Kolumbie prichádza holandská aerolínia KLM z leteckej aliancie Sky Team s odletom zo stredoeurópskych letísk (bez transferov v USA).

Spiatočné letenky do kolumbijských miest Cali a Bogota sú v predaji od 498 EUR s odletom z Viedne. Za podobnú sumu do Kolumbie doletíte aj z maďarskej Budapešti či z českej Prahy.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 28.03.-05.06. a 01.10.-30.11.2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (pri odletoch z Viedne) v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu októbra a novembra 2015 (pri odletoch z Budapešti/z Prahy taktiež aj počas jarných mesiacov).

Ako príklad rezervácie letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. októbra s návratom z Cali (CLO) dňa 15. októbra 2015 (za 498 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 1. októbra s návratom z Bogoty (BOG) dňa 15. októbra 2015 (za 501 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cali za 498 EUR (01.10.-15.10.2015)
Viedeň – Cali za 509 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Cali za 514 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cali za 14172 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Bogota za 501 EUR (01.10.-15.10.2015)
Viedeň – Bogota za 512 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bogota za 518 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bogota za 14248 CZK (rezervácia v ČJ)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku rozľahlej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Obdivuhodné Pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne i Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá patrí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, postavený v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktiež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho návšteva sa dá takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z prehliadkou relatívne lákavej pamiatky UNESCO – excelentnej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie situovaných hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade vzhliadnuť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepdodobne najkrajšiu rieku na svete.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej i vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky v blízkosti pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Dramatická Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť sa radí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zaraďuje do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotný názov, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés i ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj niekoľko menších ostrovčekov.

Toto fascinujúce kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km východne od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0