VLetenky

Kolumbia s Air France od 401 EUR

Las Lajas Cathedral
Skalná katedrála “Santuario de Las Lajas” pri Ipiales (foto: Warren Talbot/Flickr/CC BY 2.0)

Do juhoamerickej Kolumbie máte šancu vyraziť zásluhou Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijskej metropoly Bogota sa predávajú za 401 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.02.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. septembra s návratom z Bogoty (BOG) dňa 15. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bogota za 401 EUR (08.09.-15.09.2022)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom gigantickej Kolumbii (s rozlohou viac ako 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

VIE-BOG
Viedeň, Rakúsko – Bogota, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú súčasne obmývajú vody Karibského mora a zároveň aj Tichého oceánu. Ak sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vydať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť riadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája taktiež oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom relatívne jednoducho spojiť s prehliadkou pomerne pútavej pamiatky UNESCO – excelentnej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho oddeľuje vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade spoznať v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku sveta.

Santa Marta a Cartagena

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej aj vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky blízko príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Omračujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota s ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej krajiny. Táto tajuplná oblasť leží výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj niekoľko menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km na severozápad od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km východne od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré delí od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0