VLetenky

Kolumbia s Air France od 400 EUR

Caño Cristales
Farebná rieka Caño Cristales v oblasti La Macarena (foto: Pedro Szekely/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do juhoamerickej Kolumbie sa máte šancu vypraviť zásluhou Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijskej metropoly Bogota sa dajú kúpiť za 400 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.12.-16.12.2021 a 10.01.-15.06.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do júna 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. mája s návratom z Bogoty (BOG) dňa 20. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bogota za 400 EUR (06.05.-20.05.2022)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po vcelku gigantickej Kolumbii (s rozlohouvyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť celkom jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

VIE-BOG
Viedeň, Rakúsko – Bogota, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Príťažlivá Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne aj Tichého oceánu. Ak sa zaraďujete skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z impozantného kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre ukrytú krásu prekrásnych karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Impresívne kolumbijské vnútrozemie

Istotne si nenechajte ujsť neskutočnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa radí k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fantastický skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky unikátnym viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť s prehliadkou relatívne lákavej pamiatky UNESCO – excelentnej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť približne 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii určite nezabudnite v žiadnom prípade spoznať v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, pravdepodobne najkrajšiu rieku sveta.

Santa Marta a Cartagena

Skvelé národné parky východného (karibského) pobrežia

Priaznivcov pešej aj vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli očariť národné parky v blízkosti pôvabného karibského letoviska Santa Marta, núkajúce všetko od nádherných pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fascinujúci “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Ohromujúca Sierra Nevada

V obrovitom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s asi 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota s ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajomná oblasť leží výrazne “off-limits” vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Nesmierne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto geniálnu ostrovnú skupinu tvoria okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj niekoľko menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás čaká necelých 800 km na severozápad od pobrežia materskej Kolumbie a zhruba 200 km východne od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0