VLetenky

Kolín s Wizz Air od 20 EUR

Kolín nad Rýnom
Miestne dominanty Kölner Dom a Hohenzollernbrücke cez Rýn (foto: Paul Schütte/Pixabay/CC0)

Nemecký Kolín (prípadne i neďaleké Holandsko či Belgicko) možno spoznať aj v priebehu letných prázdnin (aj počas “predĺžených víkendov”) s leteckou spoločnosťou Wizz Air z Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do veľkomesta Kolín nad Rýnom (na západe Nemecka) kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia v tomto prípade tú istú sumu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od začiatku júla do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 17. augusta (štvrtok) s návratom z Kolína nad Rýnom (CGN) dňa 20. augusta 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Košice – Kolín (nad Rýnom) za 20 EUR (17.08.-20.08.2017)

Kolín nad Rýnom

Historický Kolín nad Rýnom, s miliónom obyvateľov najväčšie mesto v Severnom Porýní-Vestfálsku a centrum vyše 10-miliónovej aglomerácie, obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších nemeckých sídiel. Upúta hlavne svojimi historickými pamiatkami, očarujúcim Kolínskym Dómom, pozoruhodnými múzeami, umeleckými galériami a početnými festivalmi.

Neďaleké Holandsko a Belgicko

V pomerne priaznivej dochádzkovej vzdialenosti od samotného pulzujúceho Kolína nad Rýnom (v impresívnom regióne Severné Porýnie-Vestfálsko), ale už za hranicou vlastného Nemecka, ležia i výnimočne oôvabný holandský Maastricht (vynikajúca provincia Limburg) a príťažlivé belgické Liège (rušné ekonomické centrum frankfónneho regiónu Valónsko).

Letiská Cologne-Bonn Airport a Düsseldorf International Airport

Kolínske letisko “Cologne-Bonn Airport” (CGN) a neďaleký düsseldorfský letecký prístav “Düsseldorf Intl Airport” (DUS) vďaka svojim cenovo pútavým letenkách sa môžu hodiť na následné (resp. nadväzné) diaľkové letecké spojenia do celého sveta. Na výber máte popri tu bázovaných nemeckých leteckých spoločnostiach Eurowings, ich materskej Lufthansy, Air Berlin a Condor i z mnohých ďalších európskych aj svetových (nízkonákladových či klasických) aeroliniek.

0