VLetenky

Kodaň s Ryanair od 40 EUR

odaň
Rušný Nyhavn, poznávacie znamenie hlavného mesta Dánska (foto: John Anes/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Šanca na návštevu pohodového Dánskeho kráľovstva v budúcnosti sa ponúka pri využití nového priameho spojenia leteckej spoločnosti Ryanair na trase z Budapešti do Kodane.

Spiatočné letenky do dánskej metropoly Kodaň kúpite za 11998 HUF (alebo cca 40 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letisk. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej nájdete najmä s odletmi v priebehu novembra, v prvej polovici decembra 2015 a v druhej polke januára 2016.

Príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. novembra a návrat z Kodane (CPH) dňa 17. novembra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok s využitím štátneho sviatku).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kodaň za 11998 HUF (14.11.-17.11.2015)

Nová linka spoločnosti Rynair z Budapešti do Kodane

Pravidelné spojenie v réžii Ryanair z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) na dánske letisko Copenhagen Airport (CPH) bude v prevádzke od 25. októbra 2015 so siedmimi týždennými rotáciami – 1x denne (zatiaľ do konca zimného letového poriadku, tzn. do konca marca 2016).

Letový poriadok (25.10.2015-26.03.2016)
BUD-CPH FR605 16:55-18:40 B738 (1234567 / t.j. denne)
CPH-BUD FR604 14:35-16:30 B738 (1234567 / t.j. denne)

Dánska Kodaň

Pulzujúci Strøget či živý Nyhavn

Pôsobivá metropola Dánskeho kráľovstva Kodaň Vás očakáva len niekoľko kilometrov od juhošvédskeho Malmö, od ktorého ho delí úzka morská úžina Øresund s mostom toho istého názvu (jedinečný architektonický výtvor). Rozhodne neobíďte príťažlivé staré mesto s pešou zónou Strøget, kúzelnú prístavnú štvrť Nyhavn (zo 17. storočia) či čarovný zábavný park Tivoli.

Úžasné vyhliadkové body

Nenechajte si ujsť skvelú vežu Rundetårn (z obdobia Kristiána IV.), na vrchol ktorej sa dostanete špirálovitou vnútornou rampou po absolvovaní “sedem a pol otočky”. Odtiaľ sa Vám naskytne vynikajúci výhľad na celú dánsku metropolu i so širokým okolím (obrázok). Pri pohľade smerom na juhovýchod zahliadnete impresívny chrám Vor Frelsers Kirke a v diaľke unikátny most Øresundsbroen alias Öresundsbron, ktorý spája hlavné mesto Dánskeho kráľovstva s neďalekým švédskym Malmö.

Extravagantná Christiania

Pokračovať skúste v oblasti spomínaného kostolíka Vor Frelsers Kirke (s magickým vonkajším špirálovitým výstupom na vrchol veže a nemenej pútavým výhľadom na celú kodanskú mestskú aglomeráciu). Pokiaľ sa radíte k “voľnomyšlienkárom”, možno Vás upúta aj neďaleká uvoľnená štvrť Christiania, ktorá stále “odoláva zubu času” i napriek celkovej nepriazni dánskej politickej špičky a naďalej si žije ako “štát v štáte” so svojimi vlastnými zákonmi.

2

Comments

 1. Peter  apríl 21, 2015

  Perfektný tip, treba využiť novú linku a veľa lacných termínov, navyše perfektné časy. Len jedna malinká oprava – pri platbe debetnou kartou sa už tiež platí 2 percentný poplatok.

  • Admin  apríl 21, 2015

   Bez poplatku by stále mali byť nasledovné (debetné) karty:
   International Maestro, MasterCard Debit, Visa Connect, Visa Debit/Delta a Visa Electron

   Zo spomínaným príplatkom 2% nasledujúce karty:
   American Express, MasterCard, MasterCard Prepaid, Visa a Visa Connect

   Nedá sa vylúčiť, že napr. embosovanú (debetnú) platobnú kartu Visa systém vyhodnotí ako kreditku a tie dve percentá navyše zinkasuje.

   V každom prípade napr. pri spiatočnej letenke z Bratislavy (BTS) do Berlína (TXL) v cene 50 EUR by sa jednalo o 1 EUR navyše, takže pri tých lacnejších trasách (resp. pri menšom počte leteniek) sa nejedná o žiadne závratné prirážky.

   Skôr si treba dávať pozor pri rezervácii na webe FR na poistenie 🙂