VLetenky

Kodaň s Ryanair od 34 EUR

odaň
Pulzujúci Nyhavn, poznávacie znamenie hlavného mesta Dánska (foto: Witizia/Pixabay/CC0)

Príležitosť na návštevu príjemného Dánskeho kráľovstva sa núka pri využití nového pravidelného spojenia leteckej spoločnosti Ryanair na trase z Budapešti do Kodane.

Spiatočné letenky do dánskej metropoly Kodaň sa dajú kúpiť za 10838 HUF (alebo v prepočte cca 34 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v druhej polovici novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. novembra a návrat z Kodane (CPH) dňa 29. novembra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” štvrtok – nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kodaň za 10838 HUF (26.11.-29.11.2015)

Nová linka spoločnosti Rynair z Budapešti do Kodane

Priame pravidelné spojenie pod taktovkou nízkonákadovej spoločnosti Ryanair z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) na dánske letisko Copenhagen Airport (CPH) bude prevádzkované od 25. októbra 2015 so siedmimi týždennými frekvenciami – 1x denne (zatiaľ s rovnakými letovými časmi aj počas budúceho letného letového poriadku, tzn. od konca marca 2016).

Letový poriadok (25.10.2015-26.03.2016)
BUD-CPH FR605 15:20-17:10 B738 (1234567 / t.j. denne)
CPH-BUD FR604 21:00-22:50 B738 (1234567 / t.j. denne)

Dánska Kodaň

Rušný Strøget či živý Nyhavn

Impresívna metropola Dánskeho kráľovstva Kodaň Vás očakáva iba niekoľko kilometrov od juhošvédskeho Malmö, od ktorého ho oddeľuje úzka morská úžina Øresund s mostom toho istého názvu (unikátny architektonický výtvor). Rozhodne nevynechajte pôvabné staré mesto s pešou zónou Strøget, čarovnú prístavnú štvrť Nyhavn (zo 17. storočia) či kúzelný zábavný park Tivoli.

Skvelé vyhliadkové body

Nenechajte si ujsť úžasnú vežu Rundetårn (z obdobia Kristiána IV.), na vrchol ktorej doputujete špirálovitou vnútornou rampou po absolvovaní “sedem a pol otočky”. Odtiaľ sa Vám naskytne výborný výhľad na celú dánsku metropolu aj so širokým okolím (obrázok). Pri pohľade smerom na juhovýchod zahliadnete pôsobivý chrám Vor Frelsers Kirke a v diaľke jedinečný most Øresundsbroen alias Öresundsbron, ktorý spája hlavné mesto Dánskeho kráľovstva s neďalekým švédskym Malmö.

Extravagantná Christiania

Pokračovať skúste v oblasti spomínaného kostolíka Vor Frelsers Kirke (s dramatickým vonkajším špirálovitým výstupom na vrchol veže a nemenej lákavým výhľadom na celú kodanskú mestskú aglomeráciu). Ak sa zaraďujete k “voľnomyšlienkárom”, možno Vás upúta i neďaleká uvoľnená štvrť Christiania, ktorá stále “odoláva zubu času” aj napriek celkovej nepriazni dánskej politickej špičky a naďalej si žije ako “štát v štáte” so svojimi vlastnými zákonmi.

0