VLetenky

Kodaň s Ryanair od 24 EUR

Kodaň
Rušný Nyhavn, poznávacie znamenie hlavného mesta Dánska (foto: alaskahokie/Pixabay/CC0)

Šanca na návštevu pohodového Dánskeho kráľovstva sa ponúka pri využití nového pravidelného spojenia leteckej spoločnosti Ryanair na trase z Budapešti do Kodane.

Spiatočné letenky do dánskej metropoly Kodaň kúpite za 7588 HUF (alebo v prepočte cca 24 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. novembra a návrat z Kodane (CPH) dňa 23. novembra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kodaň za 7588 HUF (20.11.-23.11.2015)

Dánska Kodaň

Pulzujúci Strøget či živý Nyhavn

Pôsobivá metropola Dánskeho kráľovstva Kodaň Vás čaká len niekoľko kilometrov od juhošvédskeho Malmö, od ktorého ho delí úzka morská úžina Øresund s mostom rovnakého názvu (jedinečný architektonický výtvor). Rozhodne neobíďte príťažlivé staré mesto s pešou zónou Strøget, kúzelnú prístavnú štvrť Nyhavn (zo 17. storočia) či čarovný zábavný park Tivoli.

Úžasné vyhliadkové body

Nenechajte si ujsť skvelú vežu Rundetårn (z obdobia Kristiána IV.), na vrchol ktorej doputujete špirálovitou vnútornou rampou po absolvovaní “sedem a pol otočky”. Odtiaľ sa Vám naskytne vynikajúci výhľad na celú dánsku metropolu i so širokým okolím. Pri pohľade smerom na juhovýchod zahliadnete impresívny chrám Vor Frelsers Kirke a v diaľke unikátny most Øresundsbroen alias Öresundsbron, ktorý spája hlavné mesto Dánskeho kráľovstva s neďalekým švédskym Malmö.

Extravagantná Christiania

Pokračovať skúste v oblasti spomínaného kostolíka Vor Frelsers Kirke (s magickým vonkajším špirálovitým výstupom na vrchol veže a nemenej pútavým výhľadom na celú kodanskú mestskú aglomeráciu). Pokiaľ sa radíte k “voľnomyšlienkárom”, možno Vás upúta aj neďaleká uvoľnená štvrť Christiania, ktorá stále “odoláva zubu času” i napriek celkovej nepriazni dánskej politickej špičky a naďalej si žije ako “štát v štáte” so svojimi vlastnými zákonmi.

0