VLetenky

Kodaň s Norwegian Air Shuttle od 80 EUR

Nyhavn
Pulzujúci Nyhavn, poznávacie znamenie Kodane (foto: GuoJunjun/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Šanca na návštevu Dánskeho kráľovstva – predovšetkým Kodane – sa núka (aj na “predĺžené víkendy”) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do dánskej metropoly Kodaň sa predávajú za 80 EUR s odletom z krakovského letiska Jána Pavla II. Za príplatok do 20 EUR možno letieť i z Prahy či z Budapešti. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla 2015 (a pri odletoch z pražského letiska Václava Havla aj počas mája a júna 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 24. apríla a návrat z Kodane (CPH) dňa 27. apríla 2015 (za 80 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z pražského leteckého prístavu (PRG) dňa 1. apríla a návrat z Kodane (CPH) dňa 5. apríla 2015 (za 95 EUR).

Iný príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 9. apríla a návrat z Kodane (CPH) dňa 12. apríla 2015 (za 98 EUR).

Rezervácia letenky:
Krakov – Kodaň za 80 EUR (24.04.-27.04.2015)
Praha – Kodaň za 95 EUR (01.04.-05.04.2015)
Budapešť – Kodaň za 98 EUR (09.04.-12.04.2015)

Dánska Kodaň

Živý Strøget či rušný Nyhavn

Impresívna metropola Dánskeho kráľovstva Kodaň Vás čaká iba niekoľko kilometrov od juhošvédskeho Malmö, od ktorého ho oddeľuje úzka morská úžina Øresund s mostom rovnakého názvu (unikátny architektonický výtvor). Rozhodne nevynechajte pôvabné staré mesto s pešou zónou Strøget, čarovnú prístavnú štvrť Nyhavn (zo 17. storočia) či kúzelný zábavný park Tivoli.

Skvelé vyhliadkové body

Nenechajte si ujsť úžasnú vežu Rundetårn (z obdobia Kristiána IV.), na vrchol ktorej sa dostanete špirálovitou vnútornou rampou po absolvovaní “sedem a pol otočky”. Odtiaľ sa Vám naskytne výborný výhľad na celú dánsku metropolu aj so širokým okolím (obrázok). Pri pohľade smerom na juhovýchod zahliadnete pôsobivý chrám Vor Frelsers Kirke a v diaľke jedinečný most Øresundsbroen alias Öresundsbron, ktorý spája hlavné mesto Dánskeho kráľovstva s neďalekým švédskym Malmö.

Extravagantná Christiania

Pokračovať skúste v oblasti spomínaného kostolíka Vor Frelsers Kirke (s dramatickým vonkajším špirálovitým výstupom na vrchol veže a nemenej dobrým výhľadom na celú kodanskú mestskú aglomeráciu). Ak sa zaraďujete k “voľnomyšlienkárom”, možno Vás upúta i neďaleká uvoľnená štvrť Christiania, ktorá stále “odoláva zubu času” aj napriek celkovej nepriazni dánskej politickej špičky a naďalej si žije ako “štát v štáte” so svojimi vlastnými zákonmi.

0