VLetenky

Kirgizstan s Pegasus Airlines od 277 EUR

Výborný stredoázijský (bezvízový) Kirgizstan máte príležitosť objaviť pri využití vcelku pútavej ponuky leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do kirgizského hlavného mesta Biškek sa predávajú za 277 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete od (konca) januára do (konca) marca. resp. v o máličko vyššej cene až do mája 2014.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Kirgizstanu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. marca (sobota) s návratom z Biškeku (FRU) dňa 23. marca 2014 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Biškek za 277 EUR (15.03.-23.03.2014)

Kirgizstan

Impresívna kirgizská metropola – 900-tisícový Biškek (bývalé Frunze), Vás očakáva v severnej časti krajiny, zhruba 200 km západne od kazašskej metropoly Almaty (v nadmorskej výške 800 m). Môže sa popýšiť príjemnými klimatickými podmienkami v priemere s 322 slnečnými dňami počas roka (aj keď v zimných mesiacoch sa naopak zvyknú častejšie vyskytovať hmly).

Fantastické horské masívy

Neďaleko od Biškeku, približne 40 km smerom na juh naďabíte na Kyrgyzský chrbát (patriaci do pohoria Ťan Šan) s národným parkom Ala Archa (a najvyšším vrchom Alamyudyun Peak 4895 m). Za návštevu v tejto oblasti istotne stojí prekrásne horské jazero Issyk Kul (vyše 100 km na východ od neho, na hraniciach s Čínou nájdete aj najvyššiu horu Kirgizstanu Pik Pobedy – 7439 m).

Svetoznáma Hodvábna cesta a legendárna Ferganská kotlina

Vzhľadom na skutočnosť, že letné teploty vo Ferganskom údolí sa občas šplhajú k “štyridsiatkám”, môže byť chladnejšie ročné obdobie vhodným obdobím na prehliadku tejto oblasti. V západnom Kirgizsku, v oblasti hraničného pásma s Uzbekistanom, skúste vzhliadnuť pôsobivé mestá Oš a Džalalabád, situované v starobylej a dramatickej “Fergana Valley” na historickej Hodvábnej ceste.

0